Galeria Mazovia

Otwarta 24 kwietnia 2010 roku Galeria Handlowa Mazovia to największe
i najnowocześniejsze centrum handlowe w Płocku. Doskonała lokalizacja
i niepowtarzalny projekt architektoniczny powoduje, iż jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce. Galerię Mazovia cechuje wyjątkowy dobór najemców, a wśród nich wiele marek debiutujących na płockim rynku, m.in. ZARA, Stradivarius, BERSHKA, H&M, New Yorker, Kazar, czy Media Markt. Unikalny wystrój wnętrz nadaje Mazovii ciepły i przyjazny charakter.

Jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Charakterystycznym elementem Mazovii jest przeszklony food court z widokiem na miasto i najbogatszą w Płocku ofertą gastronomiczną.

W trzykondygnacyjnym budynku znajduje się ponad 120 sklepów, lokali gastronomicznych, punktów usługowych, fitness, plac zabaw dla dzieci oraz warsztat samochodowy. Na wygodnym parkingu mieści się 780 samochodów. Każdy klient pobierając bilet parkingowy ma możliwość skorzystania z 2 godzin darmowego postoju. 

Dzięki swojemu położeniu Galeria Handlowa Mazovia współtworzy płocką dzielnicę handlu i rozrywki. Płocki „powercenter” to łącznie 144 000 mkw. powierzchni całkowitej obiektów handlowych, 3.000 miejsc parkingowych oraz największy
w regionie hipermarket spożywczy, supermarket delikatesowy, hipermarket
z wystrojem dla domu i ogrodu, salon z elektroniką, klub fitness, basen, nowoczesny salon meblowy oraz dwie stacje benzynowe.

ROCZNE ZUŻYCIE MEDIÓW GALERI HANDLOWEJ MAZOVIA W ROKU 2023:

  • Energia elektryczna (części wspólne plus HVAC): 2.676.477 kWh  
  • Ciepło sieciowe (części wspólne): 2.960,04 GJ
  • Woda (części wspólne): 4.439,29 m3