Do 20.10.23

Do Płocka nareszcie zawitał długo oczekiwany bolid Formuły 1. Bolid pokazowy STR13 Scuderia AlphaTauri w malowaniu na sezon 2023 przez najbliższe tygodnie wystawiony będzie w Galerii Mazovia przy ul. Wyszogrodzkiej 127.

Fani Formuły 1 z Płocka i okolic doczekali się możliwości zobaczenia na żywo oryginalnego bolidu pokazowego Scuderia AlphaTauri. Pojazd, który kibice królowej motorsportu rozpoznają po klasycznych kolorach brandu odzieżowego AlphaTauri połączonych z charakterystycznym czerwonym logo głównego sponsora – marki ORLEN, można od dziś podziwiać w Galerii Mazovia. Będzie prezentowany tam przez 4 tygodnie, aż do 20 października. Organizatorzy wystawy liczą, że wśród młodych płocczan narodzi się godny zastępca Roberta Kubicy, który kiedyś będzie odnosił sukcesy na torach F1 na całym świecie, dumnie reprezentując region.

To wspaniała okazja, by na własne oczy i z bliska przyjrzeć się prawdziwemu bolidowi Formuły 1. W Galerii Mazovia popularyzujemy sport wśród mieszkańców Płocka na wiele możliwych sposobów, mamy więc nadzieję, że możliwość bliskiego kontaktu z taką maszyną zachęci odwiedzających do kibicowania zespołowi i przyczyni się do dalszego wzrostu popularności tej dyscypliny, zwanej królową motosportów. Showcar Scuderia AlphaTauri jest również ciekawy ze względu na malowanie w sezonie 2023. Bliskie powiązania ze światem mody sprawiają, że tym bardziej cieszymy się z jego prezentacji we wnętrzach naszej galerii – mówi Jarosław Samojłowicz, Koordynator ds. marketingu z Galerii Mazovia.

Najnowszy bolid na sezon 2023 nosi nazwę AT04 i miał swoją oficjalną premierę podczas nowojorskiego tygodnia mody w lutym. Zespół Scuderia AlphaTauri przedstawił wówczas światu nową kolekcję ubrań, do których nawiązuje malowanie bolidu. Powiązanie z drużyną sportową pozwala marce na rozwijanie innowacyjnych technologii tekstylnych – w świecie sportowych pionierów równie kluczowych.

Team pod nazwą Scuderia AlphaTauri występuje na torach F1 od 2020 roku, ale jego tradycja sięga roku 2006. Właścicielem teamu jest Red Bull. Dawna ekipia Torro Roso współpracowała już z różnymi dostawcami silników, m.in. Ferrari, a obecnie z Hondą. Od 2023 roku głównym sponsorem drużyny jest ORLEN.