Do odwołania

W sercu naszej marki sztuka jest jak pulsujący rytm, a kolekcja Tamara Łempicka x Lavard jest jej melodyjnym akcentem w stylu ART DECO. Kolekcja dla kobiet to oda kobiecości, gdzie intensywna czerwień, inspirowana „Portretem Pani Bush”, maluje obraz siły i niezależności. Dla niego – wełniany płaszcz pełen stylu, podobny do tego na niedokończonym obrazie przedstawiającym Tadeusza Łempickiego. Uzupełnienie kolekcji stanowią chusty, t-shirty i bluzy.

Podążając śladami sztuki, prezentujemy kolekcję oddającą hołd twórczości Tamary Łempickiej. Monochromatyczna paleta ubrań emanuje klasyką, podczas gdy świetliste, czyste i żywe barwy (tak lubiane przez Artystkę) nadają szczególnego charakteru. W kolekcji dla kobiet, na szczególną uwagę zasługuje czerwona marynarka o mocno zarysowanych ramionach i kubicznym kształcie, gdzie główną inspiracją był obraz kobiety w czerwieni, czyli “Portret Pani Bush”. W kolekcji oprócz wełnianych tkanin z renomowanych tkalni takich jak Vittale Barberis Canonico czy Marzotto pojawiają się tkaniny jedwabne i satyny, tak bardzo charakterystyczne dla czasów, w których żyła artystka, ale też często widocznych na misternych drapowaniach widniejących na płótnach Łempickiej. Szerokie spektrum obrazów artystki zainspirowało do stworzenia kilku jedwabnych chust do noszenia na szyi czy głowie.

W kolekcji dla mężczyzn specjalne miejsce zajmuje wełniany płaszcz nawiązujący do tego, który możemy oglądać na niedokończonym obrazie przedstawiającym Tadeusza Łempickiego „Portret mężczyzny”. Wieczorowy charakter stylizacji kolekcji podkreślony jest poprzez nowoczesną wersję smokingu z koszulą i charakterystycznym srebrnym pinem w kołnierzu.

Na uwagę zasługuje także garnitur uszyty z wełnianej flaneli w prążek w wersji dla kobiet i
mężczyzn, nawiązujący do stylistyki lat 20-tych.

W wybranych produktach z kolekcji znajduje się żakardowa wszywka z obrazem artystki wraz z jej podpisem. Uzupełnieniem kolekcji są t-shirty i bluzy, na których znajduje się collage z obrazów artystki lub jej podpis.

Kolekcja dostępna jest w wybranych sklepach stacjonarnych i online www.lavard.pl

Prawa do twórczości Tamary Łempickiej:
© Tamara de Lempicka Estate LLC