8 września 2023

Ponad 21 kilometrów pokonają w niedzielę 10 września uczestnicy XII Półmaratonu Dwóch Mostów. Kolejny rekord frekwencyjny, dobre prognozy pogodowe i wsparcie licznych sponsorów oraz partnerów pozwalają sądzić, że zanosi się na udaną imprezę.

Zakończyły się zapisy na XII Półmaraton Dwóch Mostów. Jak podali organizatorzy, już z początkiem września udało się przebić frekwencję ubiegłorocznej edycji. W celu ułatwienia odbioru pakietów startowych blisko sześciuset zawodnikom, biuro zawodów uruchomione zostanie już na dwa dni przed biegiem w Galerii Mazovia. Płockie centrum, które po raz kolejny znalazło się wśród sponsorów wydarzenia, zaprasza również wszystkich płocczan do wspólnego kibicowania.

Od lat jako Galeria Mazovia dokładamy starań, by popularyzować aktywność fizyczną wśród mieszkańców poprzez liczne inicjatywy dla młodszych i dla dorosłych, promocję naszych lokalnych drużyn sportowych oraz wsparcie takich imprez jak Półmaraton Dwóch Mostów. Bez wahania podjęliśmy więc decyzję, by raz kolejny zaangażować się w to wydarzenie, będące nie tylko jedną ze sportowych wizytówek Płocka, ale także całego regionu. Cieszymy się, że możemy wesprzeć organizatorów imprezy i wszystkich zawodników – zapraszamy zarówno do biura zawodów, jak i na nasze stoisko na mecie, gdzie będą czekały dodatkowe atrakcje. Będziemy wspólnie kibicować uczestnikom, bo dla nas wszyscy są zwycięzcami – mówi Izabela Tucholska-Oleszczuk, Dyrektor Galerii Mazovia.

Pakiety dostępne już dwa dni przed startem

Biuro zawodów, w którym przed biegiem można odebrać pakiety startowe biegu głównego (21 km) oraz biegu towarzyszącego (11 km), czynne będzie już 8 września w godzinach od 16:00 do 20:00 oraz 9 września od 10:00 do 20:00. Biuro znajdować się będzie w sklepie 4F na pierwszym piętrze Galerii Mazovia. Organizatorzy zapewniają, że pakiet startowy można odebrać w imieniu innego zawodnika – w tym celu oprócz formularza zgłoszeniowego i odpowiedniego upoważnienia należy przygotować kserokopię dokumentu tożsamości osoby, dla której pakiet odbieramy.

Wśród najemców galerii zaangażowanych w organizację wydarzenia znalazł się również sklep sieci SPAR, który dostarczy do punktów nawadniających na trasie biegu aż 1800 butelek z wodą dla biegaczy.

Więcej informacji o półmaratonie znaleźć można na stronie organizatora: www.polmaraton.mosirplock.pl.