22 listopada 2022

Ćwiczymy dobro! Startuje trzecia edycja biegu na terenie Galerii Mazovia

Największa płocka galeria handlowa zmieni się ponownie na kilka godzin w gigantyczny tor przeszkód dla biegaczy. Kilkaset osób będzie rywalizować na trasie prowadzącej przez podziemne garaże, klatki schodowe oraz ciągi komunikacyjne Galerii.

Rusza III edycja biegu Adrenaline Rush powered by Galeria Mazovia, która odbędzie się 4 grudnia o godzinie 10:00. Cała kwota ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana na leczenie Moniki Brzostowskiej, która od urodzenia zmaga się z chorobą Behçeta. Zapisy trwają do 1 grudnia.

 

Adrenaline Rush powered by Mazovia to charytatywny bieg z przeszkodami, który już po raz 3 zostanie zorganizowany w Galerii Mazovia. W zawodach weźmie udział 200 osób, w dwóch kategoriach – bieg damski i męski. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania około 1450 metrów. Trasa biegu jest niezwykle urozmaicona i usiana przeszkodami. Uczestnicy będą rywalizować biegnąc po pasażach Galerii, ale również klatkach technicznych czy parkingu. Jest to więc idealna okazja, aby „pozwiedzać” zamknięte na co dzień dla Klientów zakamarki Galerii. Limit czasu wyznaczony przez organizatora to 20 minut.

 

W tym roku po raz kolejny w okresie świątecznym organizujemy bieg, z którego cały dochód przeznaczamy na pomoc potrzebującym. Tym razem pomagamy Monice, mieszkance Płocka – osobie, która mimo przeciwności losu codziennie aktywnie włącza się w pomoc innym. Jestem przekonana, że ponownie Galeria Mazovia wypełni się podczas biegu osobami spragnionymi rywalizacji, ale również chcącymi nieść dobro.– mówi Izabela Tucholska-Oleszczuk, dyrektor Galerii Mazovia.

 

Kolejny raz wszystkie pieniądze, które organizatorzy zgromadzą za pakiety startowe, zostaną przekazane na cel charytatywny.  W tym roku jest to wsparcie na leczenie dla Moniki Brzostowskiej z Płocka, która od dziecka walczy z rzadko spotykaną, nieuleczalną chorobą autoimmunologiczną. Choroba Behçeta jest podstępna – atakuje cały organizm, m.in. układ nerwowy, układ krwionośny, różne narządy. Powoduje przy tym wiele bólu, który nie ustępuje ani na chwilę. Koszt zagranicznych terapii, leków i środków opatrunkowych przekracza możliwości finansowe Moniki.

 

Uczestnicy mogą zgłaszać chęć udziału do 1 grudnia br. Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową: https://foxter-sport.pl/bieg-charytatywny-adrenaline-rush-powered-by-mazovia-2022